Ostravské letiště nabízí lety společnosti LOT Polish Airlines

Letový řád byl nastaven tak, aby přílet do Varšavy navazoval na první odletovou vlnu do západní a severní Evropy. Destinace jako Amsterodam, Mnichov, Paříž, Curych, Milán, Ženeva, Oslo, Frankfurt, Düsseldorf a mnoho dalších jsou konečně dosažitelné letecky z Ostravy. Lety budou provozovány 5x týdně pohodlným letadlem Embraer E-170:

LO505 WAW-OSR 22:55-23:55 – pondělí, středa, čtvrtek, pátek, neděle

LO506 OSR-WAW 05:25-06:30 – pondělí, úterý, čtvrtek, sobota

LO506 OSR-WAW 07:55-09:00 – pátek

„Tato nová linka bude hrát významnou roli v celkovém rozvoji regionu a zejména při jeho ekonomické obnově po návratu do běžného režimu po ukončení pandemie. Letecké spojení je důležité pro zajištění mobility obyvatel kraje a významně pomůže současným i novým investorům. Zároveň umožní cestujícím jednoduché a pohodlné spojení s celým světem,“ uvedl Jaromír Radkovský, generální ředitel Letiště Ostrava, a. s.

„Jsem rád, že se Moravskoslezskému kraji a společnosti Letiště Ostrava podařilo přesvědčit významného leteckého dopravce o tom, že mošnovské letiště je svými parametry, vybavením i polohou dobrým místem pro pravidelné letecké linky. Potřebujeme pravidelné letecké spojení s významným mezinárodním dopravním uzlem, který by zlepšil dopravní dostupnost regionu. Jen tak udržíme v kraji dnešní investory a přilákáme nové. Také rekonvalescence regionu ‚po covidu‘ by mohla být díky nové lince snazší,“ řekl hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák.